znajdz produkt
 
SYSTEMY STEREOSYSTEMY STEREO PREMIUMSYSTEMY KINA DOMOWEGOSYSTEMY MINI/MICRO MELODYPRODUKTY ARCHIWALNE
startWYPRZEDAŻSystemySystemySystemySystemyProduktylinkikontakt
START  WYPRZEDAŻ           NASI
PARTNERZY
 KONTAKT
 
 
 
 

CENNIK SYSTEMY STEREO PREMIUM

Powiększ zdjęcie nr 2
Powiększ zdjęcie nr 3
Zapytaj o dostepnosc produktu

Wprowadzenie do oferty nowych produktów Marantz klasy Premium jest zawsze powodem do świętowania wśród audofilskiej społeczności. Nowa limitowana edycja serii 14 przenosi przeżycia dźwiękowe na zupełnie nowy poziom – jest to zasługą doprecyzowanej do granic możliwości optymalizacji obsługi plików wysokiej rozdzielczości, czyniąc milowy krok na przód w świecie niekończącej się adoracji muzyki. SA-14S1 SE posiada ciężką aluminiową pokrywę górną o grubości 5 mm i solidne nóżki minimalizujące wibracje oraz zwiększony transformator toroidalny i potężną sekcję zasilania generującą czysty i mocny sygnał bez jakichkolwiek zakłóceń. SA-14S1 Special Edition to wspaniała platforma referencyjnej jakości dźwięku. Obejmuje ona tryb DAC, który jest identyczny z zastosowanym w rewolucyjnym NA-11S1 będącym laureatem nagrody EISA. Wyposażono go w optyczne oraz cyfrowe wejścia, jak i w port USB-B umożliwiający bezpośrednie podłączenie komputera PC. Oznacza to możliwość bezpośredniego przesyłania strumienia audio w najwyższej możliwej jakości. Takie rozwiązanie pozwala w pełni wykorzystać nieograniczone możliwości przetwornika DAC oraz wysoką jakość dźwięku dostarczaną dzięki modułom HDAM-SA2. Stąd też, co istotne, model ten posiada również najnowszy izolator masy/sygnału, aby całkowicie wyeliminować zakłócenia z komputera PC. Odtwarzacz może również pracować jako karta dźwiękowa komputera, a ponieważ port USB-B działa w trybie asynchronicznym, jest on zdolny do przesyłania sygnału 192kHz / 24 bit, jak i DSD 2.8MHz i 5.6Mhz. Dla zmaksymalizowania uniwersalności i wydajności urządzenie posiada również wejście USB na panelu przednim do odtwarzania plików w formacie MP3, WAV i AAC. Oczywiście nowy model jest też kompatybilny z iPod/iPhone. Jak widać mamy do czynienia z odtwarzaczem super audio CD ¬– w pełnym tego słowa znaczeniu, a nawet więcej. Znacznie więcej.

Technologia Marantz HDAM
Oferowane komponenty dyskretnego obwodu – w przeciwieństwie do zintegrowanego obwodu – w ramach ekskluzywnej technologii HDAM zabezpieczają czystość analogowego sygnału, dostarczając szerokopasmowy dźwięku w całym zakresie pasma o wyjątkowo niskim poziomie szumów. Dodatkowo wszystkie 24 obwody HDAM SA2 i SA3 zostały zintegrowane z następującymi wyjściami: phono, liniowym, z przeznaczeniem na słuchawki, przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy.

Konwersja referencyjna klasy D/A
Sekcja zasilania została wyposażona w zwiększony transformator toroidalny oferujący technologię uzwojenia wtórnego OFC (oxygen free copper), dużą prędkość i wysokonapięciowe diody Schottkiego w ramach etapu zasilacza dla najczystszego sygnału stałego napięcia.

Potężne zasilanie
W celu obsługi jak największej liczby typów dysków i plików audio SA-14S1 SE został wyposażony w referencyjny konwerter zmieniający sygnał z cyfrowego na analogowy klasy DSD1792 zapewniający przesyłanie sygnału 192kHz / 24 bit, jak i dekodowanie DSD za pomocą płyt Super Audio. Aby zapobiec zakłóceniom pomiędzy poszczególnymi etapami każdy z nich – zarówno analogowy jak i cyfrowy – posiada zasilanie z indywidualnego obwodu. Urządzenie obsługuje wiele typów dysków i plików, w tym: płyty muzyczne CD i Super Audio CD oraz formaty PCM, AAC, MP3 i WAV. Podłączając komputer za pomocą portu USB-B ulokowanego na tylnym panelu użytkownik może cieszyć się odtwarzaną muzyką w wysokiej rozdzielczości DSD 2.8MHz i 5.6MHz, tak aby maksymalnie zwiększyć różnorodność odtwarzanej muzyki.

Solidna obudowa, gruba aluminiowa pokrywa górna i stabilna podstawa
Istotne jest, aby przed rozpoczęciem prac nad technologiami przetwarzania i wzmacniania czułych sygnałów audio odpowiednio zadbać o stworzenie mocnych podstaw dla urządzenia. Posiadanie solidnej konstrukcji jest gwarantem minimalizacji wibracji, dzięki czemu sygnał audio nie zostaje zakłócony przez efekty mikrofonowy.

Rozbudowana łączność
Poza analogowymi wyjściami stereo urządzenie posiada również dodatkowe wyjścia cyfrowe i coaxialne zapewniając tym samym możliwość podłączenia zewnętrznego dekodera cyfrowego lub wzmacniacza. Model SA-14S1 SE został również wyposażony w optyczne i coaxialne wejścia pozwalające wykorzystać odtwarzacz jako samodzielny cyfrowy konwerter audio. Urządzenie posiada gniazdo wejściowe i wyjściowe do podłączenia urządzenia sterującego, dzięki czemu użytkownik jest w stanie podłączyć model SA-14S1 SE do innego sprzętu Marantz, a wewnętrzny lub zewnętrzny przełącznik na tylnym panelu zapewnia dodatkową elastyczność sterowania systemem.

Praktyczny port USB-A na przednim panelu
Dogodnie umieszczony na przednim panelu port USB pozwala użytkownikowi na podłączenie ulubionego przenośnego urządzenia audio – jak USB media – i oferuje kompatybilność z urządzeniami: iPod, iPod touch i iPhone, pozwalając tym samym cieszyć się bezpośrednim cyfrowym połączeniem zapewniającym maksymalność wierność odtwarzanej muzyki.

System zdalnego sterowania
Elegancki pilot o ergonomicznym kształcie zapewniający obsługę funkcji wzmacniacza pozwala na zdalną kontrolę modelu SA-14S1 SE i pasującego zintegrowanego wzmacniacza stereo PM-14S1 SE.

Fluorescencyjny wyświetlacz o niskim stopniu zakłóceń
Luksusowy wyświetlacz fluorescencyjny o niskim stopniu zakłóceń zapewnia przejrzyste i łatwe do odczytania znaki alfanumeryczne. Dodatkowo jest on również kompatybilny z kodowanymi płytami Super Audio CD. Pilot do wyświetlacza posiada specjalny przycisk pozwalający na przyciemnienie ekranu lub jego wyłączenie.

Dedykowane wyjście na słuchawki
Nowo wprowadzony model pozwala na podłączenie ulubionych słuchawek bezpośrednio do gniazda słuchawkowego dogodnie ulokowanego na przednim panelu posiadającego dedykowaną funkcję kontroli poziomu głośności. Obwód słuchawkowy został tak skonstruowany, aby zapewnić kompatybilność z jak największą liczbą typów słuchawek, w tym również słuchawek z niską impedancją.

Cechy główne:
- odtwarzanie SA-CD / CD, USB-A oraz DAC-Mode (wejścia USB-B, optyczne i koaksialne) dla HD-Audio
- oryginalny mechanizm Marantz SA-CD dla precyzyjnego odczytu danych
- port USB-B działający w trybie asynchronicznym i zdolny do przenoszenia sygnału PCM do 192kHz/24bit oraz DSD2.8 & 5.6Mhz przesyłu bezpośredniego
- obwody analogowe zawierające Marantz HDAM®-SA2 dla zapewnienia wysokiej czystości dźwięku
- audiofilski, wysoko napięciowy przetwornik DAC DSD1792 wraz z precyzyjnym systemem zegarów
- toroidalny transformator i wysokiej jakości komponenty
- solidna obudowa wysokiej klasy z aluminiową pokrywą górną o grubości 5 mm i wytrzymałe aluminiowe nóżki minimalizujące wibracje
- wzmacniacz słuchawkowy w pełni dyskretnej konstrukcji
- pilot sterujący z aluminiowym panelem, pozwala kontrolować zarówno wzmacniacz jak i odtwarzacz CD
- Wymiary (S x G x W): 440 x 419 x 123 mm
- Waga: 13,5 kg

Dodatkowe informacje:

karta produktu w języku angielskim (pdf) Pobierz plik pdf

Uwaga! W polu opisowym formularza umieść wybrany kolor produktu

Okres gwarancji produktu w miesiacach: 60

Powieksz do pelnego rozmiaru maranc, marants, marantz, 
sa-14 s1, sa14 s1, sa 14 s1,
sa-14s1, sa14s1, sa 14s1,
sa-14-s1, sa14-s1, sa 14-s1,

sa-14 s1 se, sa14 s1 se, sa 14 s1 se,
sa-14s1 se, sa14s1 se, sa 14s1 se,
sa-14-s1 se, sa14-s1 se, sa 14-s1 se,
odtwarzacz CD, odtwarzacz SACD, SA-CD, CD player, CDplayer, marantz premium, premium, sa14, sa 14, sa-14

[ Odtwarzacz SA-CD Marantz SA 14 S1 ]